1. Близнаци: Прославете ја вашата сончева револуција

Време е за вашето враќање. Родендените се секогаш можност за нов почеток затоа што секоја година приближно во исто време, Сонцето се враќа на истото место каде што било на денот кога сте родени.

Додека минувате низ космичко ресетирање и духовно чистење, вашите најголеми желби ќе бидат насочени кон здравјето, среќата и благосостојбата на вашето следно патување околу Сонцето.

Ако барате љубов, ретроградната Венера која поминува низ вашиот знак ви носи можност да започнете нова врска. Оние кои се во врска треба да разговараат со партнерот за сите можни решенија и планови за заедничка иднина. Исто така, фокусирајте се на професионалните договори и преговори.

2. Вага: Голема мотивација и исполнување на желбите

Време е да почнете да верувате во себе. Овој период ќе експериментирате со различни желби, верувања и задоволства.

Вашата владејачка планета Венера ви носи исполнување на желбите во блиска иднина. Ова е одлично време за промена или за унапредување на работното место.

Меркур и Венера ќе влијаат на вашата шеста куќа на здравјето, вниманието, дневните ритуали и работната средина. Бидете добро организирани пред да започнете со следниот проект. Обрнете внимание на деталите.

3. Водолија: Во вас се буди заспаната божественост

Вашата среќа секогаш треба да ви биде приоритет, а тоа особено важи за време на владеењето на Близнаците. Сонцето во Близнаци кое зрачи низ вашата петта куќа на семејството, романтиката, страста и автентичноста ви носи јасни пораки во срцето.

Тоа ве насочува кон љубовта и кон новите средби. Ако сте креативна личност, ве чека голема инспирација што ќе ви донесе деловна победа. Нептун ги буди вашите заспани таленти, а можно е и подобрување во финансискиот сектор. Многумина ќе започнат да се занимаваат со нешто уникатно и непланирано. Ве очекува успех на многу полиња.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.