Особини типични за астролошки знак кај младите понекогаш можат да се претворат во нивна спротивност „во старите денови“. Ви претставуваме анализа на луѓе, во согласност со хороскопот, од рана младост до старост.

ОВЕН

Во младоста: Младиот Овен не им дава на родителите мир. Тоа се деца полни со живот и секогаш активни. Подготвени се за секакви акробации. За се се заинтересирани, но најмногу за животот. Тие нема да чекаат да се вклучат во она што ги привлекува, па затоа е подобро да бидат што е можно поотворени кон нив. Може да се омажат нагло или никогаш да не го направат тоа. Тие по природа се индивидуалци и секогаш ќе подготвуваат разни изненадувања и возбудувања за нивната сопруга или сопруг. Со нив животот е динамичен и никогаш досаден.

Во староста: Тие можат да продолжат со брзо темпо, ако тоа им го дозволува здравјето. Тие тешко можат да водат мирен живот и ако немаат активности или возбуда, тие можат да станат депресивни. Ако можат, тие ќе спортуваат до последниот момент од својот живот.

БИК

Во младоста: Деца бикови се мирни и пријатни. Слаби се на слатки. Тие знаат како да ласкаат и да освојуваат со шарм. Ако живеат во благосостојба, тие се среќни. Ако живеат во сиромаштија, нивното детство ќе биде запаметено како особено болен период. Тие стапуваат во брак главно од љубов или од материјални интереси. Парите им се исто толку важни колку и саканата личност. Тој ќе избегне брак со лице со понизок финансиски статус. Тие сакаат да уживаат во животот.

Во староста: Ако се збогатиле за време на нивниот живот, ќе ја поминат староста уживајќи во тоа. Тие не сакаат да споделуваат тајни по секоја цена. Ако остарат во сиромаштија, тие можат да станат полни со горчина и незадоволство.

БЛИЗНАЦИ

Во младоста: Движењето и контактот се она што ги радува децата Близнаци. Овие деца мора да бидат во постојано движење за да го потврдат својот идентитет. Тие комуницираат со леснотија и затоа општеството им е важно. Кога зборуваат, тие обично не ја затвораат устата. Ако се врзуваат, лицето со кое се наоѓа мора да биде свесно дека социјалниот живот е важен за нив. Патувањето и движењето меѓу луѓето е нешто што ги збогатува и ги прави среќни.

Во староста: Во старите денови, за нив е важно да одржуваат контакт или да ги обновуваат старите, за да имаат со кого да разговараат. Ако се осамени, тие се многу несреќни. Ако нивниот партнер е социјален тип, староста со нив може да биде многу забавна и исполнета со најразлични искуства, без разлика дали се патувања, разни социјални активности или од интелектуална природа.

РАК

Во младоста: Ова интровертно и чувствително дете често ги загрижува своите родители. Треба да бидете внимателни и нежни со него, но не и да го чувате под стаклено ѕвонче. Треба постепено да се воведува во светот на возрасните. Потребата да се повлечете во светот на соништата и имагинацијата е добра, но ако работи премногу често, охрабрете го за некои поотворени активности.

Тие стапуваат во брак со вистинска потреба да основаат семејство. Повремената лабилност ќе се појави поради субјективна промена на расположението, а во длабочините на душата, тие имаат јасна цел.

Во староста: Ако изградат стабилен дом и семејство, ќе поминат пријатна старост исполнета со бројни семејни собири со најблиските. Ако останат сами, ќе станат тажни и меланхолични. Овие луѓе паметат сè, па затоа често живеат во минатото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.