Добро искористете ја наклонетоста на ѕвездите!

2021 година ни носи изобилство и големи можности за напредување. Исто така, носи можност да го постигнеме она за што долго време сме сонувале и да го живееме посакуваниот живот.

2021 година е година во која владее бројот 5 – бројот на креативност, мудрост и слобода. Пет ги претставува сите елементи – воздух, вода, оган и земја и ви овозможува да живеете во хармонија со нив. Пет е исто така број на плодност, изобилство и женска сила.

Најмоќните денови во годината:
08.08. тоа ќе биде исклучително поволен ден за сите знаци. На тој ден, младата Месечина во знакот на Лав ќе блесне на небото, што со себе носи можност да напредувате на сите полиња.

Јупитер во Риби
Јупитер влегува во знакот на Риби 13.05. и тој датум носи наплив на позитивна енергија и голема среќа.

Јупитер останува во знакот на Риби до 31 декември, така што генерално втората половина на годината ќе биде успешна за повеќето. Секако, сè зависи од нас. Ѕвездите ќе бидат наша наклонетост, и останува на нас да го искористиме тоа позитивно влијание најдобро што можеме.

Ретрограден Меркур
Во текот на 2021 година, Ретрограден Меркур ќе биде активен дури 3 пати. Внимавајте на овие датуми и не правете непромислени потези:

од 30.01. до 20.02.

од 29.05. до 22.06.

од 26.09. до 18.10

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.