2022 година ќе биде многу поуспешна од претходната, се согласуваат сите астролози и нумеролози. Ѕвездите ќе ни бидат повеќе наклонети во следните 12 месеци и ќе имаме многу можности за личен, но и за деловен напредок.

Во однос на положбата на ѕвездите и планетите, за секој знак има одреден период, но и датум во годината кој е поповолен од останатите.

Сето она што долго време сте планирале да го започнете, добро би било да го започнете на овие датуми.

Според зборовите на нумерологот Сергеј Ланг, овие датуми се најсреќните во 2022 година:

Овен: 18 март и 27 октомври

Бик: 3 и 13 мај

Близнаци: 30 мај

Рак: 11 јули

Лав: 31 јули и 21 август

Девица: 16 февруари и 3 април

Вага: 22 октомври и 16 мај

Скорпија: 18 ноември и 30 декември

Стрелец: 19 јануари и 23 ноември

Јарец: 8 јануари и 26 септември

Водолија: 8 март и 4 јуни

Риби: 12 април и 9 мајRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.