Девица 23.8.-23.9.

Работа: Доколку планирате да се занимавате со формалности, хартии или судови, тогаш денешниот ден ви е поволен.

Љубов: Сакате да влезете во нова врска, но личноста која ви значи, на некој начин, е далеку од вас.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

 

Вага 24.9.-23.10.

Работа: Ќе добиете помош која ви е неопходна за да ги решите проблемите на работното поле.

Љубов: Вашата љубомора ќе направи повеќе проблеми во емотивната врска. Пред вас е период на караници и тензии.

Здравје: Проблем со несоница.

 

Шкорпија 24.10-22.11.

Работа: Нема да ја добиете работата која сте ја очекувале. После мало разочарување, доаѓа време да продолжите понатаму.

Љубов: Партнерот делува нервозно и ви смета тоа што константно внесува тензија во вашата врска.

Здравје: Водете сметка за урогениталниот тракт.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Мора да покажете дека сте подготвени максимално да се посветите на своите обврски. Ви се ближи унапредување.

Љубов: Сте се оладиле од саканата личност и сериозно размислувате за прекин на врската.

Здравје: Хронични проблеми.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Немојте да се препуштате во рацете на другите луѓе и на туѓите одлуки. Време е да се потпрете повеќе на себе.

Љубов: Може да се надевате на интересно познанство со личност која во вас ќе разбуди радозналост.

Здравје: Редовно проверувајте го притисокот.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Можно е денеска да бидете премногу уморни за да можете да го извлечете максимумот од себе доколку денот ви е работен.

Љубов: Ви се враќа чувството на незадоволство кое сте го имае и порано во вашиот брак. Понекогаш ви е тешко.

Здравје: Водете сметка за градите.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Доколку покажете упорност, може да очекувате резултати кои би биле повеќе од задоволувачки за вас.

Љубов: Можно е во моментов да владее затишје помеѓу вас и особата која ви се допаѓа.

Здравје: Водете сметка за грлото.

 

Овен 21.3-20.4.

Работa: Работната ситуација не ви е стабилна и тешко ви е да се помирите со тоа. Ве очекува неповолен период.

Љубов: Ве очекува фаза на оддалечување од саканата личност. Можно е да стравувате од прекин на врската.

Здравје: Проблеми со вкочанет грб.

 

Бик 21.4- 20.5.

Работа: Сфативте дека големиот дел од работата морате да ја превземете на себе и денеска на соработниците не може да се потпрете.

Љубов: Може да очекувате солидна ситуација во врска со саканата личност. Пред вас е поволен ден.

Здравје: Добро.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Не сте подготвени да прифатите нови одговорности. Си давате себе си реме малку да одморите од новите работни предизвици.

Љубов: Потребно ви е некое време да размислите дали сте подготвени за брачна заедница.

Здравје: Проблеми со кичмата.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Неповолен ден за промени на полето работа. Новите понуди добро разработете ги и видете дали зад нив се крије нешто.

Љубов: Во потрага сте по ново познанство. Но не ви е лесно да ги отпуштите кочниците.

Здравје: Ќе ви годи диета.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Ако сте планирале да почнете нова работа, денешниот ден ви е поволен. Ќе имате поддршка од опкружувањето.

Љубов: Доколку сте во емотивна врска, пред вас се важни одлуки во врска со партнерот.

Здравје: Водете сметка за забите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.