Ѕвездите велат дека октомври ќе биде поволен месец од финансиски аспект за три астролошки знаци:
Вага
Во октомври вагите имаат шанса за истакнување, јакнење на вашето влијание, ќе имате повеќе слобода во донесувањето одлуки околу работите поврзани за вашиот професионален живот и повеќе ќе ве ценат. Навистина би можеле да постигнете моќни резултати кои можат да ви донесат слава и пари. Тимската работа, соработката и партнерствата ви донесуваат удобност и предност.

Девица

Ќе бидете задоволни од соработката за време на октомври месеац. Ќе бидете успешни во работите во кои комуникацијата е клучна. На патувањата ќе имате среќа , а преговорите ќе ви донесат завидни резултати. Ќе работите на цели поврзани за домот, имотот, изградба, земјоделие и природни извори. Чекор по чекор, работите поврзани за пари стануваат се појасни во текот на октомври.

Близнаци
Многу нови прилики ви нудат можат да ја унапредите вашата кариера, ќе имате успеси во работата. Новите прилики ќе ви го донесат саканиот успех овој октомври.
Лицата во хороскопскиот знак Близнаци ќе бидат среќни и ќе имаат прилика за профиталбилни соработки, пари и поддршка во следниот период.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.