Супермесечината ќе се појави на небото овој викенд со најголема видливост на 9 февруари во раните утрински часови. Месечината ја добила придавката снежна по месецот февруари, за кој се смета дека е месец со најмногу снег во годината.

Астролозите сметаат дека би требало да се обрне внимание и на можните неверства. Но, снежната месечина може да ни го осветли патот и да ни го олесни донесувањето одлуки, при што ќе не’ ослободи од некои илузии, без разлика дали станува збор за љубовни или работни.

Влијанието на овој период најмногу ќе го почувствуваат луѓето родени во знакот Девица, Риби, Стрелец и Близнаци, како и оние чиј подзнакот е или во месечина или во некој од овие знаци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.