Бик 21.4- 20.5.

Работа: Можно е да сте незадоволни од околностите во кои се наоѓате и да ви се неопходни промени на работа.

Љубов: Ве очекува интересно познанство кое ќе ви донесе возбуда и романтика во животот.

Здравје: Се чувствувате генерално добро.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Ви доаѓа шанса со соработниците да остварите подобра материјална состојба.

Љубов: Правите убави планови со вашиот партнер. Среќни сте и задоволни кога сте заедно.

Здравје: Одлично се чувствувате денеска.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Можно е да се случат некои неочекувани промени на вашата работа. Не сте задоволни од околностите.

Љубов: Наскоро би можело да дојде до врска со личност која ви се допаѓа долго време.

Здравје: Генерално добро.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Очекувајте дека денеска ќе ви се укаже шанса за вработување. Би можеле добро да се покажете на разговорот за работа.

Љубов: Нова љубов ве очекува наскоро.

Здравје: Редовно проверувајте го притисокот.

 

Девица 23.8.-23.9.

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, ве оечкува период во кој ќе имате напнатост.

Љубов: Денот е одлично поставен за разговор со личноста која ви значи на љубовен план.

Здравје: Нема проблеми.

 

Вага 24.9.-23.10.

Работа: Очекувајте поволен период за унапредување. Добри вести наскоро ви доаѓаат.

Љубов: Ново познанство ви се случува и задоволни сте поради тоа. Подготвени сте за нова љубов.

Здравје: Внимавајте на чувствителните тетиви.

Скорпија 24.10-22.11.

Работа: На работното поле ќе успеете да ги остварите своите желби. Може да очекувате поволен ден.

Љубов: Очекувајте познанство со личноста која ќе покаже дека има сериозни намери кон вас.

Здравје: Внимавајте на вишокот килограми.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Можно е да бидете наклонети кон брзоплети реакции и караници со колегите.

Љубов: Со саканата личност имате доста напнатост и не сте претерано задоволни со вашиот однос.

Здравје: Водете сметка околу очите.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Можно е да имате впечаток дека вашите соработници не се доволни подготвени за компромиси.

Љубов: Ви се укажува шанса да дојдете до средба со личност која ќе ви годи и со која ќе посакате врска.

Здравје: Несоница.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Пред вас е ден кој може да ви донесе промена на плановите. Ви следуваат неочекувани пресврти.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе имате прилики за нови познанства. Подготвени сте за почеток на врска.

Здравје: Немате проблеми со здравјето.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Може да се надевате на почнување на нова работа која позитивно ќе се одрази на вашите финансии.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже подготвено да ги прифати решавањата на љубовните проблеми кои ги имате.

Здравје: Посетете стоматолог.

 

Овен 21.3-20.4.

Работа: Може да очекувате прилика да најдете некоја нова работа која ќе ги исполнува вашите критериуми.

Љубов: Љубовното поле ви е нестабилно поставено. Со саканата личност имате тежок однос.

Здравје: Проблеми со воспаленија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.