Ноември не е омилен месец меѓу луѓето поради студеното време, но овој месец ќе биде посебно лош за следните хороскопски знаци: Бик, Девица и Јарец.

Бик: Ќе имате проблеми со блиските
Се наоѓате баш таму каде што сакате, и оваа сезона малку ќе ве растресе кога станува збор за посветеноста во врските и интимноста. Дали сте подготвени да се отворите пред некоја друга душа? Доколку не сте, во ред е. Само движете се полека и во свое темпо. Добрите вести се дека полната месечина на 12-ти ноември ќе ви донесе добри новости, така што внимавајте на луѓето околу вас.

Девица: Ќе се чувствувате уште повеќе интровертни од вообичаено
Сакате да бидете продуктивни, но сега не е време и место за тоа. Наместо да ја ослободите енергијата на работното место, искористете ја силата за реновирање на вашиот дом. Можно е да бидете во лошо расположение, така што земете си денови за себе. Полната месечина ќе ги активира вашите желби за едукација и патување. Можеби ќе одлучите да отидете на кратко патување.

Јарец: Ќе „исчезнете“ на краток период
Бидејќи Сонцето ќе го активира сонот и спиењето во вашиот хороскопски знак, можно е да се чувствувате мрзеливи кога станува збор за постигнувањето цели. Заедно со ова ќе дојде и лошото расположение. Но некаде пред декември ќе се чувствувате порелаксирано. Искористете го времете за јога, медитација, читање и слично.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.