Кога е трошењето пари во прашање, овие 4 хороскопски знаци немаат самоконтрола… и уживаат во тоа!

Вага – често троши пари на работи кои не и се потребни. Поради овие лоши навики, многу брзо останува без пари.

Стрелец – ќе потроши најмногу на другите, а кога станува збор за излегување и забава со пријателите, не му е жал што троши сè во својот паричник.

Лав – повеќе се себични и уживаат да трошат пари на себе. Често ќе се награди себеси со некаков третман на спа, шопинг и други задоволства – само за да си угоди колку што е можно повеќе. Особено го сака патувањета, дури и кога не може да си ги дозволи!

Близнаци – се толку безгрижни во трошењето пари што еден ден тие имаат многу пари, а следниот ден ни денар. Тие дури и не размислуваат на долг рок, почитувајќи ги поговорките, „Кога е бал нека е маскембал“, кога станува збор за пари, имаат тенденцијата да се инвестира во некој бизнис, па се надеваме дека на крајот ќе биде профитабилно .Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.