Лажењето е еден од основните човечки инстинкти, а зад тоа стои или потребата да се ставиме во подобра позиција или желбата да не ги повредиме другите. Некои лажат повеќе, некои помалку, а астролозите тврдат дека тоа зависи и од хороскопскиот знак.

Луѓето кои најмнпогу лажат се раѓаат во следниот хороскопски знак!

Близнаци

Вистината едноставно не е нивен најдобар пријател. Тие често ветуваат работи што никогаш нема да се случат затоа што не размислуваат за последиците од нивните ветувања. Нешто што во одреден момент им се чини добра идеја, брзо станува ветување, иако тие се свесни дека тоа никогаш нема да се реализира.

Зависни се од популарноста и сакаат да ги задоволат сите дури и ако треба да се послужат со лаги за тоа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.