Вага 24.9.-23.10.

Работа: Малку сте загрижени и ви се чини дека ви е неизвесно работното поле. Ве очекува фаза на дилеми.

Љубов: Добро се сложувате со партнерот и вложувате многу за вашиот однос да напредува.

Здравје: Проблеми со циркулација.

Скорпија 24.10-22.11.

Работа: Ве очекуваат потешкотии кога е во прашање ова поле. Може да бидете наклонети кон караници со соработниците.

Љубов: Засега не сте подготвени за некои нови љубовни врски.

Здравје: Јадете повеќе овошје.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Моментално чувствувате дека можете да ги држите работите под контрола и се трудите да дадете максимум на ова поле.

Љубов: Ново познанство ве очекува. Личноста која се појавува ќе внесе многу среќа.

Здравје: Вкочанетост во грбот.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Ви треба повеќе време за да решите некои работни дилеми. Ќе мора да покажете поголема упорност.

Љубов: Можно е да сте направиле некоја грешка во односот со саканата личност и таа не е подготвена се да ви прости.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Загрижени сте за своето работно поле и ви се чини дека наскоро ќе имате неочекувани проблеми.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која имате недифиниран, платонски или пријателски однос. Не ви е лесно.

Здравје: Потребен ви е одмор.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Не сте задоволни од својата работа и планирате да се ангажирате околу одредени промени на ова поле.

Љубов: Ако сте во брак, пред вас е период во кој со саканата личност ќе имате некои проблеми.

Здравје: Кожата ви е чувствителна.

 

Овен 21.3-20.4.

Работa: Имате впечаток дека на ова поле лесно ќе се решите од некои проблеми кои ви искрснале во последниот период.

Љубов: Немате доволно доверба во саканата личност и меѓу вас се создаваат конфликти.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.

 

Бик 21.4- 20.5.

Работа: Не е поволен ден за нови работни одлуки. Можно е да имате потреба некое време да е смирите.

Љубов: Ви се допаѓа личност која делува мистериозно и на некој начин тивко и повлечено на полето љубов.

Здравје: Проблеми со белите дробови.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Финансиската ситуација сега ви е променлива, и тоа ви носи чувство на несигурност. Нема да ви биде лесно да ги решите проблемите.

Љубов: На полето љубов ве очекуваат некои мали потешкотии.

Здравје: Можен пад на енергијата.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Пред вас е ден низ кој ќе имате премногу среќа на полето работа. Можно е да ве оптоваруваат некои мали проблеми.

Љубов: Чувствувате дека постепено се оддалечувате од личноста која ви значи.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Имате шанса на работното поле да остварите сосема стабилна ситуација. Ве очекува период на напредок и просперитет.

Љубов: Во бракот ве очекуваат мали пречки денеска. Ако сте слободни, можно е ново познанство.

Здравје: Добра фаза за слабеење.

 

Девица 23.8.-23.9.

Работа: Би требало да се посветите кон тоа на работното поле да напредувате сега кога за такво нешто имате шанса.

Љубов: Имате доста нови љубовни прилики. Пред вас е период во кој ќе бидете задоволни од ситуацијата.

Здравје: Мали проблеми со видот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.