Јарец 22.12.-20.1.

Љубов – Ќе чувствувате силна поврзаност со семејството . Ќе имате потреба да останете дома и да уживате.

Кариера – Би било добро да го одложите деловното патување – барем до утре. Ако морате да патувате, сметајте на проблеми во транспортот .

Здравје – Сакате промени.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов – Ќе бидете склони подлабоко да ги проучите своите приватни односи. Некои ќе се решат да постават нови насоки и граници.

Кариера – Опасноста мина и повторно можете да соработувате без грижи. На дневен ред доаѓаат финансиските теми.

Здравје – Пад на имунитетот.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов – Можни се проблеми во поширокото семејство , така што ќе немате време за љубов или за партнерот.

Кариера – Уметниците и креативните денеска ќе ги изразуваат експресионистичките идеи пред угледна публика.

Здравје – Внимавајте на фрустрации.

Овен 21.3-20.4.

Љубов – Некои ќе доживеат блиска средба со личност од своето љубовно минато. Други само ќе размислуваат за такво нешто.

Кариера – Атмосферата на работното место би можела да биде напната. Ништо не форсирајте, туку повлечете се и причекајте до утре.

Здравје – Премногу силни емоции.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов – Денеска посебно ќе блескате што ќе биде препознаено од речиси секого. Лесно на другите ќе им се вовлечете под кожа.

Кариера – Во конкретните работи, како и во услужните дејности, работите ќе ви одат од рака. Уметниците денеска нека мируваат.

Здравје – Блескате.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов – Веројатно ќе бидете во ситуација да покажете колку сте ранливи и емотивни. Другата страна ќе ве разбере.

Кариера – Ќе смислите нови идеи со кои би можеле да ги зголемите приходите. Се треба да договорите со колегите.

Здравје – Немојте да се опијаните  зашто тоа нема да излезе на добро.

Рак 22.6-22.7.

Љубов – Веројатно ќе се заплеткате во уште една љубовна илузија, каде нема да се знае кој пие, а кој плаќа.

Кариера – Оние кои одмораат, ќе успеат да се опуштат. Оние кои работат , ќе гледат што побргу да ги завршат обврските.

Здравје – Најдобро е да го преспиете денов.

Лав 23.7-22.8.

Љубов – Би можело да се случи денеска да увидите дека на некои работи едноставно им е истечен рокот на траење.

Кариера – Ќе ви падне на памет идеја , со која целосно би можеле да го смените системот на вашата работа.

Здравје – Вашата смисла за хумор веројатно ќе ве напушти.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов – Некои од вашите пријатели денеска би можел да ве растажи . Саканата личност ќе успее да ве утеши.

Кариера – Ќе се замислувате на бина и ќе посакате да слушнете аплауз од публиката . Тоа некои навистина ќе го доживеат.

Здравје – Трпение , спасение.

Вага 24.9.-23.10

Љубов – Денеска многу полесно се дише , а кај вас повторно расте оптимизмот, среќата и задовокството. Истото се однесува и за вашиот партнер.

Кариера – Бидете максимално тактични во секоја соработка. Ако треба , почекајте до утре и се ќе си дојде на своето место.

Здравје – Ќе се разведрите.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов – Во душата ќе почиствувате олеснување , но и натаму ќе треба да и се прилагодувате на другата страна , зашто таа ќе ги држи конците во своите раце.

Кариера – Денеска веројатно ништо нема да ви оди од рака. Помирете се со тоа и почекајте до утре , кога се ќе ви изгледа подобро.

Здравје – Имунитетот и натаму ви е слаб.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов – Како што ќе поминува денот , се повеќе ќе ви станува јасно колку се сакате , но кај вас ќе расте и потребата за доминација над партнерот.

Кариера – Студентите нека бидат внимателни и нека не се залетуваат. За другите вообичаен ден.

Здравје – Мали емотивни турбуленции.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.