Овој хороскопски знак е познат по нивната неодлучност и мрачно размислување, што доведува до тоа тие секогаш да бидат несреќни или депресивни.
Станува збор за Вагата.

Припадниците на овој знак не можат да го изберат вистинскиот пат заради нивните вечни дилеми, што ги растажува. Иако се неодлучни, тие се прилично непоколебливи на патот кон своите цели.

Вагите се во постојан страв. Тие секогаш размислуваат за последиците и предвидуваат иднина што е обично црна и неизвесна во нивните умови.

Тие се претежно популарни во општеството поради нивната добронамерност и интелигенција, па затоа добро се сложуваат со спротивниот пол.

Сепак, поради нивните негативни ставови, тие се нивните најголеми непријатели на патот кон среќата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.