Ниту еден друг знак од Зодијакот не е толку подготвен да ги жртвува сопствените потреби во корист на другите и да ја разгледува ситуацијата од различни перспективи

Овој знак на Зодијакот се согласува со сите други знаци без некаков проблем, одличен и лојален пријател е, исклучително забавен и подготвен за дружби и сите го сакаат за колегана работа.

Станува збор за знакот Риби. Овој променлив воден знак е насочен кон емоциите и нивната емпатија е на многу високо ниво.

Како пријатели, Рибите се крајно реални и сигурни. Со нивната 11-та куќа управувана од Сатурн, планетата на правила и одговорности, тие ги сфаќаат пријателствата и општеството многу сериозно.

Откако Рибите ќе станат ваши пријатели, очекувајте да биде „долгорочно“. Особено знаците на земјата Рибите честопати ги сметаат за нивен најдобар пријател.

Со нивниот сектор дома и семејство управува Меркур, планета на комуникација што се менува, така што Рибите можат да ја преземат секоја потребна улога во групата. Нивната радост за живот најмногу ја ценат воздушните знаци.

Тие се добри и во романтичните врски. Иако тие имаат репутација на интроверти и тешко се отвораат, со нивниот сектор на романтика и задоволство управува Месечината, планетата на задоволството и животот во сегашноста. Рибите интуитивно знаат што да прават и во која насока да одат. Во љубовта најдобро се согласуваат со други знаци на вода.

Што се однесува до работата, тие можат да имаат репутација на живот „во облаци“, но Рибите всушност многу добро ги решаваат проблемите. Бидејќи нивниот деловен сектор е управуван од Сонцето, тие лесно преземаат контрола врз состаноците и проектите. Покрај тоа, тие се многу лојални и ќе се борат до крај за своите колеги. Секој ги сака во својот тим.

Заклучокот е дека Рибите можат да се приспособат на секоја ситуација. Нивен благослов, но и проклетство, е што се обидуваат да се поврзат со сите на соодветно ниво. Поради ова, Рибите понекогаш се прашуваат каков е нивниот вистински идентитет, но многу е лесно да се дружат и да им се доближат.

Ниту еден друг знак од Зодијакот не е толку подготвен да ги жртвува сопствените потреби во корист на другите и да ја разгледува ситуацијата од различни перспективи, пишува „Јаху лајф“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.