Нејзиниот долг фантастичен фустан се лелее на тивкото ветре, а таа зема длабок здив и се подготвува за својот лет.

Таа се сеќава на светот како широко отворена порта, сочен и полн со можности, токму на начинот кој што го сака таа. Се смее гласно, поскокнува и заминува низ улицата потполно безгрижно додека ги држи капките со судбина во нејзините пречувствителни раце.

Таа е жената Водолија.

Но како може да се движи толку лежерно? Како може да се грижи толку длабоко? Таа е општествена пеперутка и осамен волк. Алтруист и бунтовник без причина. Таа е полуден научник и топка која вибрира полна со емоционален хаос. Живее во својата глава, но има полно срце. Може да се промени потполно во дел од секундата да ги покаже нејзините необични крилја и да полета во незауздливиот налет на ветерот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.