Жените родени во овие три хороскопски знаци многу тешко остваруваат љубовна врска. Тие едноставно имаат таков карактер поради којшто тешко опстануваат во заедницата.

Ако сакате љубов за цел живот, тоа ќе биде најтешко со нив, речиси невозможно.

Овен
Жените во овој знак мораат да го контролираат и надгледуваат секој аспект од врската. Не се работи за тоа дека не ве почитуваат како личност. Такви се природно. Мораат сè да испланираат однапред и сакаат секој детаљ во врската да биде на свое место.

Поради својата самодоверба, на почетокот се интересни, но таа самодоверба со текот на времето се претвора во надмоќна природа со која тешко ќе се справите. Тие не реагираат добро кога некој ги загрозува и кога нечиј карактер е интензивен и моќен како нивниот. Најважно е да имате на ум дека тие не сакаат врската да им биде борба за надмоќ.

Девица
Постои едно нешто што на луѓето не им е привлечно кај Девиците – тоа е нивната опсесивно критичка и осудувачка природа. Поради своите перфекционистички филозофии, Девиците имаат неразумно високи стандарди. Тие од вас ќе очекуваат да бидете повеќе од она што сте и нема да им биде жал што се чувствувате лошо поради тоа што сте ги изневериле нивните очекувања. Тие сметаат дека имаат право да поставуваат високи стандарди и ако навистина сакате да бидете со нив, мора да дадете сè од себе за да ги исполните.

Скорпија
Од сите хороскопски знаци, жените во знакот Скорпија се едни од најинтересните и најуникатните. Тие поседуваат многу квалитети. Паметни се, перцептивни, организирани и одговорни. Она што им недостига е посветеност. Тие ги прават работите на одреден начин и мразат кога мораат да се приспособат на туѓите желби. Потребни се многу труд и посветеност за ваква жена да се посвети на врската со вас. Повеќето мажи остануваат разочарани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.