Во истражувањето „Еден базен“ на две илјади испитаници, 42 проценти рекле дека понекогаш го следат хороскопот при изборот на партнер, а скоро половина (48 проценти) често го читаат хороскопот во потрага по совети за романтичен живот.

Повеќето испитаници рекле дека никогаш нема да бидат во врска „со флертувачки и непостојани Близнаци“ (42 проценти), а меѓу нив меѓу првите пет најнепосакувани знаци на врска биле грижливите Ракови (37 проценти), искрените Бикови (36 проценти), секогаш подготвеиотн за акција Овен (34 проценти) и слатки Лавови (31 процент).

Ранг листа на знаци со кои луѓето не сакаат врска

 • Близнаци – 42 проценти
  Рак – 37 проценти
  Бик – 36 проценти
  Овен – 34 проценти
  Лав – 31 процент
  Девица – 28 проценти
  Шкорпија – 24 проценти
  Вага – 22 проценти
  Стрелец – 17 проценти
  Јарец – 16 проценти
  Водолија – 10 проценти
  Риба – 7 проценти

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.