Некои хороскопски знаци се неверојатно верни и моногамни, а измамата никогаш „не би им паднала на памет“. Овие три знаци дефинитивно не се тоа, а еве и зошто најчесто измамуваат:

Близнаци: Измамуваат од чиста здодевност
Близнаците не сакаат рутина, а ако во врската почувствуваат дека се приближуваат до таа категорија, без проблем ќе побараат нешто ново кај некој друг.

Лав: Измамува бидејќи сака повеќе внимание
Колку и внимание да му давате на Лавот веројатно не е доволно. Лавовите се опседнати со идејата светот да се врти околу нив, а ако на секунда не се задоволни со количеството внимание кое го добиваат бргу ќе го добијат од некој друг.

Скорпија: Измамува бидејќи сака да ја шири љубовта
Скорпиите се многу сексуални битија и сакаат да ја шират љубовта каде и да можат, а тоа најчесто значи и дека ќе ја шират меѓу луѓето со кои не се во врска.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.