Откријте која диета одговара на секој хороскопски знак и повеќе нема да губите време на неефикасни начини на слабеење.

ОВЕН – Зонска диета

Живиот Овен има корист од зоната диета. Тие не сакаат хаос и сакаат сè да се организира, а во оваа диета оброците ги делите на 40% јаглени хидрати, 30% маснотии и 30% протеини. Ова ќе им помогне на Овните да ја задржат тежината и да не претеруваат во храната.

БИК – диета Булс

Тврдоглавата диета „Булс“ ќе помогне на секој можен начин. Тие добиваат поени што ќе ги потрошат на дневниот план, а тоа ќе им овозможи да контролираат колку јадат, а истовремено ќе ги мотивираат да ослабат, а тоа им е потребно на Биковите.

БЛИЗНАЦИ – диета на Аткинсон

Близнаците се познати по нивната прилагодливост и интелигенција, па токму затоа диетата Аткинсон е одлична за нив. Се состои од 4 фази, што значи дека постепено ќе напредувате во слабеењето. Затоа ова е лесен начин за јадење за Близнаците.

РАК – веганска диета

Сочувствителни и благородни ракови бараат диета од блага природа. Веганската диета им дава што им треба во природни производи и без употреба на храна од животинско потекло.

ЛАВ – Диета без глутен

На ентузијастичките Лавови им е потребна суптилна диета која ќе им помогне да изгубат само килограми, а не енергија. Бидејќи Лавовите се разиграни по природа, диетата без глутен е најдобра за нив. Тие обично претеруваат во нивната храна, а храната без глутен нема да им го дозволи тоа.

ДЕВИЦА – Диететски јужен камшик

Оваа нискокалорична диета, богата со протеини и масти, е одлична за Девиците, кои тагата обично ја третираат со храна. Овој хороскопски знак е многу рационален по природа, а диетата „Јужен камшик“ ќе им помогне да изгубат вишок килограми што побрзо и полесно.

ВАГА – медитеранска диета

Мирна и стабилна Вага бара урамнотежена исхрана. Во медитеранската исхрана, акцентот е ставен на овошјето, зеленчукот и житарките, а не на преработената храна и е совршен за поинаку определената Вага.

Шкорпија- ГМ диета

Овој мистичен знак може да изгуби тежина само со помош на ГМ диета. На Скорпиите им треба строга диета, а оваа диета поделена по денови и групи на храна го обезбедува токму тоа. На пример, тој ќе јаде само овошје во понеделник, само зеленчук во вторник и така натаму.

СТРЕЛЕЦ – диета со палео

За оптимистичките и неуморни Стрелци, Палео е одговор на грижите за телесната тежина. Во модерната диета Палео, од нив се бара да јадат што е можно повеќе природна храна што била достапна во ерата на палеолитот, на пример овошје, ореви, морска храна. И модерната, преработена храна не доаѓа предвид.

ЈАРЕЦ – диета со кето

Јарецот ќе има практичен успех во слабеењето само со помош на диетата Кето. Од нив се бара да се откажат од јаглехидрати и да се држат до храна богата со масти и протеини. Иако Јарците по природа се трпеливи, гадењето им е многу тешко и затоа диетата Кето е одлична за нив.

ВОДОЛИЈА – Цели 30 диети

Независните мислители, Водолијата, исто така мора да се одречат од одредени видови храна, без разлика колку им се допаѓа. Затоа, тие треба да се придржуваат до целата 30 диета, што не дозволува употреба на рафинирани шеќери, алкохол, млечни производи, одредени видови житни култури.

РИБА – Диета со сирова храна

Рибите се сочувствителни и кога ќе се решат на диета, им треба охрабрување од другите. За овој хороскопски знак, сировата диета ќе им помогне да го прочистат своето тело и да ослабат. Како што сугерира името, консумираната храна мора да биде сирова, неварена и непреработена.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.