Познатиот руски астролог Павел Глоба откри кои знаци ќе постигнат огромен успех во областа на финансиите и бизнисот во овој месец.

Овен

Овенот ќе биде еден од најсреќните хороскопски знаци во октомври. Астрологот ги советува претставниците на овој знак да се занимаваат со одложени работни места, како и да го посветат своето слободно време на студирање и развивање на своите вештини, што ќе им донесе финансиски успех.

Бик.

Вториот есенски месец ќе биде исклучително поволен за Бикот. Парите едноставно ќе „паднат во нивниот скут“, и ќе бидат успешни на сите други полиња, смета астрологот Глоба. Меѓутоа, она за што треба да бидат внимателни е да се грижат за трошењето, особено да не се вклучат во ризични потфати – ова ќе доведе до загуби и лоши последици.

Вага

Во октомври 2021 година, Вагите ќе можат да ја подобрат својата финансиска состојба преку работа со скратено работно време или преку некои краткорочни проекти. Затоа претставниците на овој хороскопски знак не треба да ја пропуштат можноста да заработат и отфрлат некои понуди за работа што ќе им донесат многу пари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.