По заслужениот одмор, ве очекуваат позитивни промени

Август е месец кога некои одат на годишен одмор, други ги собираат впечатоците од летување, а родителите полека ги подготвуваат децата за новата учебна година.

Ѕвездите велат дека август за некои знаци ќе биде месец за паметење. Ќе им се случат големи животни промени на подобро!

Бик

Овој хороскопски знак во август го чека вистинска хармонија. Треба да ја искористите таа добра енергија за да ги решите сите меѓучовечки проблеми што веќе подолго време ви претставуваат товар. Ако сте во конфликт со некој пријател, член од семејството или партнер, овој месец ќе се смирите со сите. Што и да започнете во август, ќе ви појде од рака. Осмелете се!

Близнаци

На работното место ви е добро, но имате потреба за нова работа што ќе ве исполнува. Зошто да не го продолжите вашето образование со нешто што нема никаква врска со вашето занимање? Или некаков општествен ангажман кој ќе ви ја даде потребната рамнотежа? Само треба да почнете и ќе видите колку е лесно. Конечно ќе ги правите работите што ги сакате.

Рак

Подолго време чувствувате дека многу малку ви недостига за целосна среќа, но никако да се осмелите да излезете од удобната зона и да промените нешто. Веќе подолго време размислувате да се осамостоите? Направете го тоа! Сакате на работа да започнете нов голем проект? Осмелете се! Сега е вистинското време за тоа, а дополнителната енергија што ќе ја добиете во август ќе се погрижи се’ да помине онака како што сте си замислиле.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.