Сонцето влегува во знакот на Овен на 21 март и ќе донесе промени во сите знаци на Зодијакот!

Астролозите велат дека пред нас е многу моќен период, кој започнува на 21 март, кога Сонцето ќе влезе во знакот на Овен, и ќе остане таму до 19 април. Овој астролошки амбиент ќе донесе добри промени на секого – енергија и чувство дека можеме сè, мотивација да одиме кон нашите цели. Овие промени ќе ги почувствуваат сите хороскопски знаци, а еве кој најмногу.

Овен
Бидејќи ова е владение на Овенот, логично е луѓето родени во овој знак да почувствуваат значителна промена. Ако вложите малку напор, започнете и обидете се да ги постигнете своите цели и соништа, сè е можно.

Рак
За ракови кои досега немале никаква мотивација и биле прилично мирни, Сонцето во Овен ќе им донесе токму толку мотивација. Во овој период ќе има добри можности за започнување бизнис, а бизнисот ќе процвета за оние чија комуникација и работа се одвиваат преку Интернет.

Девица
Сонцето во Овен ќе донесе големи промени на Девиците, особено на љубовно поле. Зафатените Девици ќе уживаат во врската, а на слободните ќе им се даде можност за познаник кој би можел да ја „разниша земјата под нивните нозе“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.