Млада месечина во знакот Овен нè очекува од 12 април и ни носи моќна енергија за манифестација на желбите, креирање намери и нови почетоци.

Овенот е првиот хороскопски знак, а младата месечина претставува почеток на нов лунарен циклус. Оваа здружена енергија во нашите животи испраќа бран на позитивна енергија, повикувајќи нè да започнеме ново поглавје и да ги оствариме нашите долго скриени желби.

Ни претстои период на големи промени, но и на големи можности, што треба паметно да ги искористиме. Ѕвездите ќе ни бидат наклонети, а понатаму сè зависи од нашите дејства и потези. Сега е добар момент да почнете да го реализирате сето тоа што долго сте го планирале. Овој астро-период ќе ви помогне да остварите успеси на сите полиња, а особено на професионален план.

Периодот на млада месечина носи огнена енергија, страст, придвижување напред и им дозволува на нашите желби да нè водат напред, а не на нашите стравови. Особено моќно ќе дејствува на Овните, Раковите и Водолиите.

Овие три хороскопски знаци ќе успеат да остварат сè што си замислиле, без многу вложување труд. На Овните ќе им се отворат нови деловни можности, додека на Раковите и Водолиите ќе им цутат рози на љубовен план. Сите слободно припадници на овие два знака ќе имаат можност да запознаат личност што ќе ги заинтересира.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.