Дознајте што ве очекува во љубовта, работата, пријателствата…

ОВЕН

21.3. – 20.4.

Еланот во емотивните врски интензивно се чувствува, а емоциите уште повеќе ќе се разгорат на заедничко патување. Смената на раководителот ќе предизвика нервоза во фирмата. Консумирајте повеќе витамини.

БИК

21.4. – 20.5.

Слободните би требало повеќе да се ангажираат во љубовта, а зафатените премногу очекуваат. Неисполнетите ветувања на надредените ќе предизвикаат револт. Кон крајот на месецот ќе добиете убави вести. Респираторни проблеми.

БЛИЗНАЦИ

21.5. – 21.6.

Не дозволувајте неосновано сомнение да биде иницијатор за судир со партнерот. Ако сте слободни, уживајте во флертувањето. Следете ја сопствената интуиција – таа ќе ве одведе до деловната цел. Низок притисок.

РАК

22.6. – 22.7.

Малку поголема концентрираност на работата ќе придонесе ситуацијата да се сврти во ваша полза. Тоа ќе придонесе за подигање на еланот за работа. Овој месец ќе биде создаден за љубов – слободните ракови ќе се вљубат, а зафатените ќе го зацврстат односот со партнерот. Чувајте се од повреди.

ЛАВ

23.7. – 23.8.

По нестабилниот период, состојбата во вашата врска се стабилизира. Многу добро координирате со своите активности на работа и правите сè да се растоварите, бидејќи одамна посакувате да заминете на одмор. Проверете го притисокот.

ДЕВИЦА

24.8. – 23.9.

Вашето добро расположение ќе повлијае на комуникацијата со партнерот и ќе доведе до подобрување на врската. Помалку ќе бидете расположени за работа, но финансиите значително ќе ви се подобрат. Опаѓање на енергијата.

ТЕРЕЗИЈА

24.9. – 23.10.

Партнерот ви се поставува авторитативно, па судирите се неизбежни. Некои припадници на овој знак ќе добијат понуда за промена на работата, која нема да можат лесно да ја одбијат. Важно е добро да размислите. Внимавајте што јадете.

СКОРПИЈА

24.10. – 22.11.

Слободните скорпии неочекувано ќе пронајдат вистинска љубов, додека зафатените складно ќе функционираат во врската. Ќе бидете растргнати меѓу личните амбиции, кои не спласнуваат, и желбата за одмор, кој ви е неопходен. Ревматски тегоби.

СТРЕЛЕЦ

23.11. – 21.12.

Недоразбирањата во емотивната врска се со минлив карактер. Доколку сè уште трагате по вработување, во овој период ќе успеете да најдете работа во согласност со своите афинитети. Можни се главоболки.

ЈАРЕЦ

22.12. – 20.1.

Слободните се опкружени со додворувачи, но многу се неодлучни, додека во врските состојбата е идилична. Нервозата на работното место нема да ви даде мир сè до средина на месецот. Посетете стоматолог.

ВОДОЛИЈА

21.1. – 19.2.

Не дозволувајте им на деловните околности да влијаат на вашиот љубовен живот. Одвојте време за уживање и за забава со партнерот. Цел месец ќе ви помине во трка со времето за да ги реализирате сите проекти. Губење на апетитот.

РИБИ

20.2. – 20.3.

Партнерот ви е максимално посветен и очекува да му возвратите со иста мера. Ќе бидете во голема деловна дилема, но важно е самостојно да ја решите. Имајте на ум дека ризични потези би можеле да ви се исплатат. Нервоза.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.