Малкумина се оние кои имаат среќа брзо да ја пронајдат сродната душа. Но, кога ќе се сретнат Бикот и Скорпијата тоа е среќа за цел живот.

Кога лицата родени во знакот на Бик и Скорпија се запознаваат, меѓу нив веднаш се создава хемија. Нивната компатибилност е посилна и позиразена од боло кои други комбинации на хороскопски знаци.

Скорпиите обожаваат тоа што Биковите мораат прилично да се потрудат, а на Биковите им одговара вниманието кое го добиваат. Заеднички се наклонети кон емоционална сигурност и блискост, а двата знацизрачат со страст и љубов.

Скорпиите се познати по снадоливост и реално го согледуваат животот, а на Биковите тоа им одговара затоа што знаат дека во секоја ситуација може да се потпрат на нив.

И Биковите и Скорпиите се многу посветени и не им е тешко да се потрудат околу врската, а дури и кавгите и препреките на кои наидуваат ги прават уште поблиски и поприврзани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.