Некои мажи никогаш не можат да се тргнат од прегратката на својата мајка. Тоа трае и кога ќе се оженат и кога ќе имаат деца, но дефинитивно остануваат мамини синови.

Такви се овие 3 хороскопски знаци:

Рак

На емотивните Ракови им требаат силните раменици на нивните мајки за да можат да плачат за сè и сешто. Тие ќе го кажат секој детал од нивниот живот и редовно имаат маратонски телефонски разговори со мајка си.

Кога одиш со такво момче, мора да бидеш свесна дека мајка му знае сè за твојот љубовен живот.

Лав

Лавовите се всушност самостојни и горди. Не ја покажуваат својата слаба страна пред никого. Но, постои еден исклучок – нивната мајка. Таа секогаш ќе ја има најважна улога во нивниот живот. Сè што вели таа има своја тежина. Дури и кога ќе се отселат од дома, таа одлучува за сите негови љубовни области.

За да биде во тек со се, тој е со неа најмалку еднаш неделно на колачи и кафе.

Стрелец

Мажите родени во знак на Стрелец се среќни и живеат без да се грижат. Тие не сакаат да размислуваат за сериозни нешта. Кога станува збор за нешто сериозно, тие секогаш ја имаат мајка си за да им помогне. Понекогаш дури и ја носат долната облека за перење или сакаат да им зготви добар ручек.

Без неговата мајка животот би бил многу сложен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.