Некои од хороскопските знаци едноставно не се создадени за верност. Ним не им е толку важен квалитетниот однос, колку што им е важен квантитетот.

Штом врската стане монотона, тие ќе побараат нов партнер, а понекогаш нема ни да ги известат своите поранешни партнери дека моментално тие за нив се минато.

Затоа, доколку почнувате љубовна врска со овие знаци, немојте да се чудите доколку ве изневерат:

Стрелец

Овој хороскопски знак сака кога има различни опции, дури и кога станува збор за партнерите. Сакаат да знаат дека во нивниот именик постојат повеќе луѓе на кои што можат да им се јават и со нив да поминат неколку квалитетни часа.

Тие не сакаат монотоност, па со самото тоа не сакаат ниту моногамија. Тие постојано бараат совршена љубов и совршена врска, па неретко одржуваат повеќе врски паралелно.

Сосема е можно ако на крајот или до крајот на животот ќе останат невенчани или пак ќе се венчаат неколку пати.

Шкорпија

Тие сакаат да флертуваат. Веќе по таа реченица сè би можело да биде јасно.

Како и Стрелците, неретко имаат повеќе партнери одеднаш. Нив ги влечат авантурите, па дури и тие љубовните.

Секој однос го гледаат како шанса да пробаат нешто ново или пак да го збогатат своето искуство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.