4. место: Жената Бик

Жената со овој хороскопски знак може да се омажи без многу двоумење, особено доколку нејзиниот партнер е одлично ситуиран и има добра смисла за хумор. Таа е силна, интелигентна, прекрасна, но најважното од сè- има волја да го направи својот партнер, успешен човек.

3. место: Жената Јарец

Идеалниот маж треба да биде сопруг на идеалната сопруга, а тоа е жената Јарец. Таа размислува многу рационално и не ги зема во предвид емоциите, при донесувањето на важните одлуки. Така и при бирањето на нејзиниот партнер, ги согледува сите аспекти, не само љубовта, а нејзината храброст ја прави извонредно привлечна.

2. место: Жената Водолија

Точно при самиот врв е жената Водолија – мевлемот за срцето на секој маж. Тие се засекогаш млади, позитивни, лесно се живее со нив, но доколку се обидете да ја ограничите или да поставите ултиматум на жената Водолија, ќе почувствувате што значи борбена жена. Водолијата ја поставува својата слободна над сè останато!

1. место: Жената Рак

Главната ѕвезда на оваа класификација е жената Рак! Семејството за оваа дама е на прво место. Таа е идеална мајка, љубовница, која го обожава нејзиниот сопруг и е омилена личност меѓу нејзините најблиски. На кратко, Ракот е жена без недостатоци, едноставно совршена!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.