Да се каже судбинското „ДА“ е голем чекор за сите. Постојат три знаци познати по тоа што не се подготвени да застанат пред олтарот, па најчесто остануваат вечни ергени.

Близнаци

Близнаците се многу независни по природа и не сакаат да бидат ограничувани. Свадбата често се смета за голема обврска и Близнаците може да се плашат дека ќе ја изгубат својата слобода откако ќе се венчаат. Исто така, често уживаат во флертувањето и дружењето, поради што изгледаат недоволно заинтересирани за постојана врска.

Стрелец

Стрелците се познати по нивната желба за авантури и предизвици. Венчавката може да изгледа премногу традиционална и досадна за нивниот вкус. Сакаат да останат отворени за нови можности и искуства и имаат впечаток дека во бракот би можеле да останат заробени во некоја рутина.

Водолија

Водолиите се многу независни по природа и често се фокусираат на своите цели. Не сакаат да се чувствуваат заробени во каква било врска, вклучително и во брак. Исто така, Водолиите се многу индивидуални и често ја ценат својата слобода и независност повеќе од кој било друг тип на врска.

Накратко, овие хороскопски знаци можеби изгледаат незаинтересирани за брак, но тоа не значи дека не сакаат постојана врска. Тие едноставно може да имаат различни приоритети и вредности кога се во прашање љубовните и романтичните врски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.