Мај е месец во кој ќе се разбуди сонливата Венера, планетата што има најголемо влијание врз нашиот љубовен живот. Не очекуваат сензуалност, љубов, естетика и елоквентност.

Ова е време од годината кога сè се буди, дава крилја и нова енергија. Период во кој се раѓаат некои нови емоции, и цветаат прекрасни љубови.

Мај им носи успех на љубовен план на овие 3 хороскопски знаци:

Бик

Вие сте главната ѕвезда во мај, бидејќи Сонцето престојува во вашиот знак. Ова е среќен и поволен месец за вас и нема да имате проблем да постигнете многу од вашите цели. Добриот аспект на Венера и Сонцето ви дава самодоверба, а Јупитер го подобрува вашето поле на пријателството и љубовта.

Марс ви носи совршена комуникација, така што оние кои се во романтична врска ќе успеат да решат многу стари недоразбирања.

Слободните Бикови ќе се стремат кон промени, па можно е на некое патување или во нов круг пријатели да сретнете личност која може да ја помести земјата под вашите нозе.

Скорпија

Мај ви носи исклучително нежен и страсен љубовен живот. Позицијата на планетите ви помага да барате вистинска љубов, а Меркур ја олеснува комуникацијата со вашиот партнер.

Осамените Скорпии ќе бидат охрабрени да влезат во љубовна врска и ќе имаат поголема самодоверба од кога било.

Скорпиите кои се во долга врска почнуваат да ја подобруваат својата врска и ќе се обидат да му посветат поголемо внимание на својот партнер.

Љубовта ви е во центарот на универзумот и можно е да ги обновите старите страсти.

Девица

Во текот на целиот месец, љубовта со партнерот ќе биде топла и нежна. Ќе се чувствувате како да сте на почетокот на врската.

Ќе успеете да најдете рамнотежа помеѓу кариерата и љубовта. Ќе бидете иновативни и полни со изненадувања, а тоа ќе влијае позитивно на паровите кои се во подолга врска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.