Месецот кој започна, носи подобрување во сите аспекти, а рускиот астролог Павел Глоба откри што ги очекува трите знаци кои ќе бидат сведоци на ненадејна голема парична добивка:

Лав
Време е да се опуштите и да започнете да уживате. Сè што сте направиле досега конечно почнува да се исплати. Исто како и Скорпиите, и Лавовите имаат неверојатно успешен период.

Бик
Овој месец, ѕвездите се особено наклонете кон вас, затоа искористете го тоа мудро. Ако планирате да започнете приватен бизнис, сега е вистинското време да го сторите тоа. Астролошките аспекти се одлични, вели астрологот Павел Глобо. Може да очекувате добивка во готовина или покачување што не сте го очекувале.

Скорпија
Венера во знакот на Бик позитивно ќе влијае на сите лица родени во овој знак. Целиот напор што досега го вложивте ќе ви се исплати. Вашите претпоставени ќе знаат да ја ценат вашата работа, па можете да се надевате на финансиско подобрување во средината на месецот. Ако планиравте да ја смените работата, сега е време. Можностите ќе се отворат сами по себе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.