РИБИ

Особено треба да внимаваат оние во врска. Заборавете на времето поминато со друштвото. Ако продолжите да го игнорирате партнерот, многу е веројатно да следува конечно разидување. Оние во брак да внимаваат на малите нешта и да не забораваат дека еден гест значи навистина многу.

БЛИЗНАЦИ

Бидете трпеливи со вашите емотивни партнери. Сега не е време за отпочнување на било какви конфликти, едноставно треба двапати да размислите пред да делувате.

ОВЕН

До крајот на јануари не се впуштајте во било каква посериозна врска, затоа што ѕвездите не се на ваша страна наредниот месец. Почекајте го март за љубовни авантури, работите драстично ќе се променат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.