ЛАВ

Лавовите од 2022 година ќе бидат вистински заштитени кога станува збор за љубовта. Ѕвездите ќе го преземат љубовниот аспект од животот на Лавот под своја целосна контрола, па многу убави работи ќе се случат неочекувано. Во следните месеци, Лавовите ќе заборават на нивната вообичаена тенденција да држат сè на повидок. Ќе бидете поврзани со себе, ќе ги откриете причините за незадоволството и ќе знаете како да ја промените ситуацијата. Ќе имате богат социјален живот кој може да ви донесе разни познанства.

Жена Лав 2022 година.

Лавиците кои се во врска или брак сакаат да поминуваат повеќе време во домот, да се средуваат, да го украсуваат домот и да поминуваат повеќе време со членовите на семејството. Социјалниот живот најмалку ќе ве интересира, па дури и вашите профили на социјалните мрежи во одреден момент ќе почнат да изгледаат напуштено. Добивате совршена поддршка од партнерот во се што правите. ова е година кога односите се обновуваат, интимноста се зајакнува, се поврзувате на подлабоко ниво.

Слободните лавици ги чекаат потполно различни активности. Можни се познанства, контакти, флерт. Сепак, не е сигурно дали ќе започнете нова и сериозна врска во оваа врска. Секогаш ќе уживате во нов круг на луѓе, дозволувате работите да тргнат по својот тек, а тоа може да ве изненади во вистинско време.

Маж Лав 2022 година.

Зафатените машки лавови ќе уживаат и во поддршката од семејството, партнерот. Во 2022 година ќе најдете се што ви треба за целосна среќа: грижа, разбирање, љубов, инспирација. Постои шанса за заеднички идеи кои ќе ги реализирате со својата страст. Можно е да почнете да се занимавате со семеен бизнис, спорт или креативност. Во секој случај, процесот ќе биде продуктивен и дополнително ќе ги зајакне партнерствата и семејните врски.

Слободните Лавови се фокусираат на женската љубов во виртуелниот свет. Можно е да запознаете некого преку социјалните мрежи, но можно е запознавањето да се претвори во убаво и романтично познанство. Можно е оваа врска негативно да се одрази на вашите деловни обврски, да заборавите на секојдневието и се што тоа бара од вас. Внимавајте кому му го давате срцето.

ДЕВИЦА

За Девиците 2022 година ќе биде прилично светла на полето на љубовните врски. Благодарение на астролошката ситуација во годината, во вашата природа ќе се појави благ авантуризам. Оваа новина ве поттикнува да барате нови форми на комуникација. Како ќе се манифестира ова? Ќе почнете поактивно да флертувате, почесто да се префрлате на вообичаената улога, можеби дури и да ја освоите титулата на личност која крши срца. За вас тоа ќе биде само игра која добро ќе влијае на самодовербата, но не заборавајте дека се се враќа.

Жена Девица 2022 година.

Зафатените Девици во 2022 година ќе зрачат со голем шарм, харизма и неверојатна енергија. Ќе уживате во вниманието на другите, а имате и одлична смисла за хумор. Тоа ќе биде ваша игра, а иако нема да го изневерувате партнерот, можни се бранови на љубомора. Внимавајте по кои гребени поминувате, а турбуленциите со партнерот можете да ги решите со комуникација. Одлично е што крајот на годината повторно носи хармонија, но важно е да бидете искрени и да работите на довербата.

Овој совет важи и за жените Девици кои се осамени. Ќе уживате во флертувањето, но избегнувајте зафатени луѓе или оние кои немаат сериозни намери кон вас. Дајте го своето срце само на личност која е достојна за неговата убавина.

Маж Девица 2022 година.

На мажите Девици кои имаат животен партнер им се советува да направат се во 2022 година за семејното огниште да биде топло, светло и удобно. Овој совет треба да се сфати и фигуративно и буквално. Грижете се за секојдневниот живот, освежете го домот, обидете се да го подобрите односот со саканата личност. Колку поблиски се чувствуваат членовите на вашето семејство, толку посреќна ќе биде вашата среќа. Обидете се да го поминете слободното време во друштво на најблиските.

За мажите Девици кои сонуваат да запознаат љубов, во 2022 година не е препорачливо да експериментираат со чувствата, а згора на тоа, невозможно е да жонглирате со срцата на оние кои се заљубени во вас. Не си играјте со туѓите чувства, ако некој не ви се допаѓа, тогаш кажете го тоа отворено.

ВАГА

Вагите во 2022 година љубовните врски ќе ги земаат здраво за готово. Претставниците на вашиот романтичен знак нема да останат рамнодушни кон нивните половини или оние кои покажуваат интерес. Само со водство на ѕвездите, Вагите ќе почнат да вложуваат помалку енергија за да воспостават сфера на лични односи. Ќе одбиете да одлучите за било што, а генерално од вашите усни поретко ќе се слушаат разговори за чувствата. Каде води тоа? Тврдоглавоста само ја загрозува врската, особено кога станува збор за потиснати емоции.

Жена Вага во 2022 година.

Жените Ваги кои се во брак или врска ќе продолжат да бидат опкружени со љубовта и грижата на сродната душа. Сепак, ќе одбиете активно да разговарате за какви било ситни прашања поврзани со животот. Главното време ќе го окупираат кариерата, социјалниот живот и перспективните проекти. Поради тоа ќе станете малку ладни, а партнерот ќе мора да се справи со ова.

Слободните жени Вага во 2022 година тешко дека ќе се обидат да си го средат личниот живот. Многу повеќе интерес отколку потенцијални романси – ќе имате можност за професионален раст или развој, а вашиот љубовен статус страда. Ѕвездите сепак ќе ви испратат неколку интересни познанства во 2022 година! Не ги пропуштајте за работа, уживајте во романтичните вибрации. Можеби ви е предодредена една љубовна прилика – не ја пропуштајте!

Маж Вага во 2022 година.

Иако кариерата ќе ви биде приоритет во 2022 година, не ги занемарувајте партнерствата и семејните односи. Постои можност кон средината на 2022 година да ви треба помош или од сродна душа или од роднина. Тогаш најдобро е да покажете емпатија и да дадете поддршка. Ако сте отворено емотивни кон овие луѓе, тогаш се ќе биде во ред.

Мажите Ваги кои се сингл нема да сакаат многу да зборуваат за својот емотивен статус, само со своите најблиски пријатели. Вашите соништа за враќање на поранешната романса ќе бидат доминантни на почетокот на следната година. Треба да размислите колку е мудро да се вратите во времето. Доколку одлучите да оживеете стара љубов, хороскопот вели дека шансите за тоа се доста големи, особено во втората половина на 2022 година.

СКОРПИЈА

Во 2022 година, Скорпиите ќе го променат ставот кон сферата на љубовните врски. Љубовта кон вашиот хороскопски знак со поддршка на ѕвездите во 2022 година ќе престане да биде цел број еден. Астролошката ситуација во овој период ќе ве научи да се интересирате за нешто друго, додека овој аспект (љубовна врска) ќе се развива без ваше директно учество. И, треба да се напомене, ова не само што не создава проблеми, туку помага да се елиминираат некои непријатни моменти од минатото.

Жена Скорпија 2022 година

Жените Скорпија, кои имаат постојан партнер, речиси целосно ќе го променат односот во домот во текот на 2022 година. Во вашата врска ќе владее целосна хармонија, како во љубовта, така и во распоредот на обврските. Во наредните месеци освен озлогласеното секојдневие ќе имате и други интереси. Најверојатно ова е прашање на професионално достигнување или личен проект. Вака или онака, другата половина ќе мора да стане од каучот за да преземе дел од вашите работи и обврски.

Жените Скорпија кои неодамна доживеаја раскинување конечно ќе можат да ја заборават целата болка во 2022 година. Во првата половина на 2022 година ќе забележите искрен интерес на интересна личност. Не брзајте да се зближите, туку прво обидете се добро да се запознаете. Покажете се во вистинско светло, во хармонија со вашата природа.

Маж Скорпија во 2022 година.

Мажите Скорпија во брак или врски ќе мора да се потрудат малку повеќе во 2022 година. Не ги потиснувајте емоциите ако вашата друга половина не покажува емпатија или разбирање. Отворено зборувајте за се што се случува. Секое криење на проблеми под тепих само негативно ќе влијае на врската. Можеби сега ќе можете да скриете некои недоразбирања или проблеми, но тоа уште повеќе ќе се зголеми. Поминувајте повеќе слободно време заедно, надвор од секојдневните обврски.

Мажите Скорпија кои ја немаат другата половина треба повремено да го слушаат гласот на своето срце. Погледнете околу себе, во вашата околина има личност која е подготвена да започне сериозна романса, но поради некоја причина не ги забележувате романтичните вибрации. Колку побрзо реагирате на овие љубовни искри, толку побрзо ќе ја запознаете среќата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.