ОВЕН

Во средбата со деловните соработници ќе бидете креативни и ќе можете да постигнете некои значајни цели. Поддршката на истите овие луѓе ќе ви значи многу. Што и да сакате да постигнете, ќе можете овој викенд. Без разлика дали тоа е работа или љубовна врска, ќе уживате во романтиката. Овој викенд ви носи моменти за паметење.

БИК

Ако има некој што е привлечен за вас, овој викенд е совршен за вас. Дајте се од себе за да ја освоите таа личност и да уживате во совршена љубов. Потребно ви е некој кој ќе ве разбира секогаш. И може да го достигнете тоа само со една таква личност. Освојте го и уживајте во страствена љубов полна со разбирање.

БЛИЗНАЦИ

Избегнувајте каква било ситуација што изгледа тензична или можна закана од конфликт. Направете обид да живеете во хармонија во секое време и никој да не може да го уништи тоа. Ова е меѓу ретките викенди кога можете да направите што сакате. Еден близок е подготвен да ви ја даде целата слобода да правите што сакате. Донесете повеќе страст, хармонија и нежност и уживајте во љубовна врска.

РАК

Ако сте сингл, ве чека романтично изненадување. Една Водолија ќе стори сé за ваша среќа, така што освен овој викенд, ќе бидете среќни секој ден. Веднаш штом ќе се запознаете, ќе сфатите дека постои магија меѓу вас. Ќе има разбирање, искреност и нежност помеѓу вас. Тоа ќе биде доволно за да уживате во љубовната афера што е пред вас.

ЛАВ

Ќе имате свои идеи да ги следите овој викенд. Нема да ви требаат идеи или правила на други луѓе. Вие сте доволно креативни за да дојдете до квалитетна идеја самостојно. Без разлика дали станува збор за деловен сегмент или љубовен сегмент. Во секој случај, очекувајте интересни моменти.

ДЕВИЦА

Избегнувајте ги најтешките и напнати ситуации. Без разлика дали тоа е семејство, пријатели или сакана личност, најважно треба да биде вашата среќа. Уживајте во апсолутно секој момент во текот на овој викенд и направете да нема пречки за тоа. Исчистете ја главата и умот за да можете да започнете да се одморате и да сте подготвени за следната недела.

ВАГА

Ќе бидете малку напнати на почетокот на викендот. Меѓутоа, кога една неверојатна личност ќе влезе во вашиот живот, ќе бидете посреќни од кога било. Целата нервоза, сите грижи и проблеми ќе исчезнат за секунда. Најважно за вас ќе биде таа личност и желбата да бидете среќни во секое време.

ШКОРПИЈА

Осигурете се дека луѓето за кои се грижите се среќни и исполнети. Овој викенд дури ќе биде еден од најдобрите во последните неколку викенди. Вие заслужувате да бидете среќни и направите се’ за да ви се исполнети овие денови.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте слободни да донесувате какви било одлуки. За време на овој викенд, апсолутно ништо не ве спречува да го правите тоа што го сакате. Ако ви се допаѓа идејата да патувате со некој близок, направете го тоа. Едноставно направете сè за да направите вашата сакана личност да се чувствува најсреќна и сакана.

ЈАРЕЦ

Бидете сигурни дека навистина уживате во овој викенд. Без оглед колку се грижите за одредени деловни ситуации, сега тргнете ги настрана. Имате можност да уживате со пријателите, семејството, па дури и самите. Сè ќе биде многу подобро за вас отколку стресот околу работата.

ВОДОЛИЈА

Ако има некој што е привлечен за вас, ова е совршен период. За оној што го сакате, треба да бидете подготвени на апсолутно сè. Таа личност треба да биде најсреќната до вас и да уживате во меѓусебна љубов. Тогаш ќе сфатите колку всушност тоа значело за вашата сакана личност. Ќе сфатите дека сте го освоиле срцето на една личност која е подготвена на апсолутно сè за вас.

РИБИ

Викендот ќе биде неверојатно посебен и различен за вас. Имате можност да уживате да бидете опкружени со семејство и драги пријатели. Дајте се од себе за да ги задржите вашите најблиски насмеани и среќни во секое време. Нивната среќа треба да биде поважна за вас од било што.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.