Мислевте дека Шкорпиите се љубоморни, но за овие четири знака се мали мачиња.

Овен

Тој не сака затворени и мистериозни луѓе, тоа му предизвикува чуство на несигурност и недоверба па сето тоа го води до опсесивна љубомора

Лав

Љубомората не му е непозната, тие се суетни и тешко поднесуваат да се во втор план. Нивното величество не смее да до засени никој.

Шкорпија

Тешко ја контролира својата љубомора, таа е нејзина доминантна карактеристика, иако ги држи гллавно работите под контрола љубомората и „избегнува“.

Стрелец

Иако е склон кон испади и авантури тој е доста љубоморен, не ги толерира другите, а своите авантури ги оправдува.

Риби

Тие постојано имаат чуство на љубомора, живеат во страв да не бидат напуштени во состојба се да се претворат во таен агент.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.