Додека останатите се мачат и трудат околу некои работи, тие секогаш пронаоѓаат начин како безболно да дојдат до целта. Затоа многумина велат дека овие два знака од зодијакот имаат повеќе среќа од памет.

Лав

Иако се многу вредни и активни, лавовите точно знаат како да ја насочат водата на својата воденица. Тие вешто ги манипулираат другите несвесно да ги заврашат работите наместо нив, а тие на крај ја превземаат заслугата. Неверојатно, но лавовите имаат најмногу среќа, дури и во игрите на среќа.

Риби

Рибите заводливо минуваат низ проблемите и секогаш го добиваат она што го сакаат. Потенцијалните неволји секогаш успеваат да ги избегнат за влакно, а токму како лавовите многу добро манипулираат со другите што најмногу им оди од рака. Сепак она што не им оди од рака е фактот дека се многу мрзливи па го поминуваат големиот дел од животот барајќи полесни начини за заработка и решавање на проблемите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.