Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Соработка ве очекува, и може да биде многу добра за вас. Очекувајте поволен период.

Љубов: Бракот би можел да ви падне во криза ако не покажете доволно разбирање кон саканата личност.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Се трудите да остварите добри резултати и го давате својот максимум на ова поле, како и секогаш.

Љубов: После долго време може да очекувате познанство кое ќе ви пробуди надеж дека љубовта постои.

Здравје: Проблеми со кожата.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Можно е да се занимавате со гласини и трачеви кои не се сосема точни. Немојте да верувате во се што ќе слушнете.

Љубов: Можни се нови познанства за вас во следниот период. Фокусирајте се на ова поле.

Здравје: Проблеми со синуси.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Денеска ќе бидете подготвени за драстични промени кои би можеле да ви донесат напредок.

Љубов: Очекувајте важни одлуки со саканата личност. Поволен е период за брак или заеднички живот.

Здравје: Водете сметка за забите.

 

Овен 21.3-20.4.

Работa: Ви се укажува шанса да дојдете до нов работен контакт кој ќе ви биде многу значаен за во иднина.

Љубов: Одлично ја познавате саканата личност и умеете да препознаете кога нешто ви премолчува.

Здравје: Нема проблеми.

 

Бик 21.4- 20.5.

Работа: Во оваа фаза може да очекувате нов разговор кој ќе ви биде значаен.

Љубов: Моментално сте во криза со саканата личност и имате впечаток дека не знаете што од неа може да очекувате.

Здравје: Проблеми со видот.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Во текот на денешниот ден ќе бидете оптоварени со работни случувања и обврски.

Љубов: Иако ви се чини дека личноста која ви значи ја зборува вистината, постојат гласини кои зборуваат поинаку.

Здравје: Можни проблеми со циркулација.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Денеска поголемиот дел од работата стои на вас, можно е да не ја добиете помошта која ја очекувате.

Љубов: И натаму не сте подготовени за нови познанаства, затоа што и натаму имате чувства кон поранешната љубов.

Здравје: Проблеми со зглобовите.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Ако сте очекувале некои важни случувања денеска, може да бидете разочарани затоа што големи промени нема да се случат.

Љубов: Вашиот однос со саканата личност доаѓа до клучна точка, во која се можни се поголеми конфликти.

Здравје: Проблеми со забите.

 

Девица 23.8.-23.9.

Работа: Ќе прифатите нова понуда за работа, и на тој начин ќе ги решите проблемите кои сте ги имале од порано.

Љубов: Во недоумица сте по прашањето на вашата врска или брак. Понекогаш ви се чини дека таа приказна едноставно нема перспектива.

Здравје: Избегнувајте ги сите пороци.

 

Вага 24.9.-23.10.

Работа: Вашите одлуки врзани за работа ќе бидат повторно преиспитани. Можно е да сте имале погрешна проценка.

Љубов: Денеска ќе запознаете интересна личност која ќе ви остави добар впечаток.

Здравје: Проблеми со притисокот.

Скорпија 24.10-22.11.

Работа: Денеска е добар ден ако планирате да се занимавате со организација или планирање на работа во иднина.

Љубов: Промените на љубовното поле би можеле да ви донесат возбудување и нова радост во животот.

Здравје: Проблеми поради вкочанетост.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.