Ова се трите најзлобни личности во астрологијата.

Шкорпија

Луѓето родени во овој знак се особено себични, но и умислени. Тие се и затоа на првото место најзлобни личности. Ним не може да им се верува, постојано се трудат да ги манипулараат другите, а тоа често се случува и без потреба. Едноставно за да им биде ним интересно. Ако ги игнорирате, тешко ќе преминат преку тоа и ќе се обидат да ви го загорчат животот.

Близнаци

Иако на прв поглед делуваат како навистина забавно друштво, тие всушност не се, ако добро ги проучите. Едно ви зборуваат во лице, а сосема друго позади грб. Никогаш не се искрени и ќе ви го кажат само тоа што сакате да го слушнете. Одмаздољубиви се, но за разлика од Шкорпиите немаат долго памтење.

Јарец

Со луѓето родени во овој знак тешко дека ќе знаете на што сте. Тие сакаат да ги имаат сите нешта под контрола и се прилично студени личности. Никогаш не ги покажуваат своите чувства и кога ќе ги запознаете долго ќе мислите дека воопшто не им се допаѓате. Кога не се расположени, подобро да не сте во нивна близина. Освен тоа, склони се кон нагли промени во расположението.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.