Некои хороскопски знаци обрнуваат внимание на чувствата на другите луѓе, додека другите … Па, воопшто не.

Овие се најбезобразните  (а некои тврдат дека се најстрашни) хороскопски знаци – од најлоши  до најмалку лоши.

Скорпија

Немојте да ја лутите  Скорпија затоа што може да имате проблеми и тоа не е изненадување. Тие се подготвени за сè штом ќе ги налутите.

Бик

Ова е многу мирен знак, но тие можат да бидат многу посесивни и тврдоглави.

Овен

Овните го прават тоа што треба да прават и не се грижат за другите. Ако се обидете да им кажете што да прават, ќе ги налутите.

Девица

Екстремно интелигентни кои многу лесно ќе ве „срушат“ ако се обидете да се натпреварувате со нив.

Рак

Иако тие се еден од најемотивните знаци, Раковите  можат да бидат многу осветољубиви кога ќе ги навредувате нив и тогаш тие се подготвени за сè.

Водолија

Водолијата не ги толерира оние што се обидуваат да го уништат расположението со негативност. Ако ги навредите, тие ќе најдат многу креативен начин да ви се одмаздат.

Лав

Тие не толерираат критики, па ако ги критикувате, подгответе се за многу гаден одговор.

Јарец

Тие секогаш мора да го имаат последниот збор. Од нив ќе  слушнете и сериозни вербални навреди  ако ги навредите.

Близнаци

Близнаците ќе размислат двапати пред да започнат да ве критикуваат. Но, откако ќе ве пренесат, не обидувајте се да се вратите на нив – нема да биде убаво.

Стрелец

Стрелците не сакаат драма и немаат разбирање за луѓето што ја создаваат. Значи, ако дојдете кај нив со некоја драма, тие брзо ќе ве отфрлат.

Вага

Вага секогаш се обидува да биде љубезна и пристојна,  а вие само ќе ги налутите ако се обидете да ги користите. Потоа тие се претвораат во нешто сосема друго.

Риба

Риби живеат во нивниот свет од соништата и честопати нема многу простор за други луѓе во него. Тешко дека ќе можете да ја уништите нивната „идила“ на кој било начин. Без разлика што би можеле да им направите, Рибите генерално нема да се грижат, туку ќе продолжат самостојно.

 

 

 

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.