Кога ќе ви биде тешко, повторете ги овие мантри или молитви. Овие моќни зборови ќе ви дадат сила да продолжите кога ќе бидете кревки и ќе се сомневате во себе. Дури и во овие тешки времиња.

Овен

„Ќе започнам да им верувам на моите инстинкти, затоа што тие се непогрешливи. Моето внатрешно чувство никогаш нема да ме предаде. Од сега, ќе се потпирам само на себеси“.

Бик

„Повеќе нема да се држам до некои работи заради страв од промени. Верувам дека луѓето што треба да бидат во мојот живот ќе останат тука, и нема да држам никој против неговата волја“.

Близнаци

“Јас нема да се обвинувам себеси за моите неуспеси кај другите луѓе и нема да се мачам со минатите работи. Ним им е местото во минатото. Подготвен сум за нови животни авантури”.

Рак

„Ќе ги искористам сите тешкотии со кои се соочувам за личен развој и напредок. Повеќе не се соочувам со никакви проблеми“.

Лав

„Ќе ги исполнам сите мои потреби што останаа во втор план. Им простувам на сите што ме повредиле, му давам на моето срце можност да дише, а на моите чувствата простор“.

Девица

“Ќе се држам подалеку од местата што предизвикуваат непријатност и сеќавања на лошите денови во мене. Ќе ја ослободам напнатоста што ме мачи и смело ќе одам напред кон моите цели за кои со години собирав храброст. Дојде времето.”

Терезија

„Дојде време да ја создадам иднината што отсекогаш сум ја посакувал за себе. Време е да бидам тој што сум без двоумење и вознемиреност за тоа што ќе кажат другите“.

Скорпија
“Оваа година ќе научам дека не е можно да се контролира сè во животот. Ова ќе ми овозможи да се опуштам и да достигнам ниво на смиреност. Со нетрпение очекувам нови предизвици што ќе ги искористам.”

Стрелец

„Подготвен сум да одам напред и да стапнам во удобните зони без оглед на исходот. Јас повеќе не се плашам од неуспех“.

Јарец

„Отворен сум за нови предизвици и можности. Повеќе не се плашам од ништо. Мислењата на другите луѓе не можат да ме повредат“.

Водолија

„Ја ослободувам негативна енергија и ќе се обидам да ги видам само добрините во луѓето. Мојот фокус ќе биде на постигнување на цели што се важни за животот“.

Риби

„Ќе започнам да верувам повеќе во себе, затоа што знам колку вредам. Ќе создадам свет во кој нема никој да ме повредува, а јас ќе бидам личност која ќе сее љубов насекаде“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.