Овен (21.03 – 20.04)

Не верувајте им премногу на луѓето. Тие единствено го сакаат вашиот неуспех. Затоа, денеска потрудете се да останете глуви на нивните коментари и поминете го денот во друштво на вашите блиски. Претстои кризен финансиски период.

Бик (21.04 – 21.05)

Некоја кавга во семејството значително ќе ве загрижи и ќе направи да се чувствувате тажно. Наместо да тагувате и да седите дома, излезете и уживајте со сончевите зраци. Рекреативна прошекта во природа добро ќе ви дојде. Работните обврски може да почекаат до наредната недела.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Кариерата ви оди по нагорна линија и ова е само почеток. Многу ќе размислувате и ќе ги анализирате идните чекори, се со цел да го постигнете она што го сакате. Внимавајте на односите со партнерот. Тој е навидум мирен, но не се знае во кој момент ќе избувне. Заради вашата желба да напредувате му префрливте многу обврски и тоа го оптоварува.

Рак (22.06 – 22.07)

До сега се обидувавте рационално да гледате на случувањата на работното место, но тоа веќе не е можно. Затоа ќе замолчите и ќе се обидете од страна да ги посматрате случувањата. Чувствувате дека има многу тајни и веќе не сакате да се борите со невидливите сили околу вас. Партнерот се однесува многу агресивно.

Лав (23.07 – 22.08)

До вашата адреса ќе пристигне некоја интересна понуда. Не се откажувајте од понуденото затоа што ќе ви донесе добар приход. Партнерот се обидува да ги попречи вашите планови. Тој анализира и критикува се што ќе му кажете. Се однесува како да нема доверба во вас. Обидете се да не се возбудувате, во следните неколку дена, ситуацијата ќе се смени.

Девица (23.08 – 22.09)

Период во кој вие ќе се сомневате не само во другите туку и во себе. Немир, кавги и проблеми ќе се појавуваат од сите страни, затоа премолчете се и воопшто не се ни обидувајте некои нешта да ги објаснувате. Смирете се се додека не помине овој неповолен период. Од наредната недела се очекуваат подобри аспекти.

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе имате многу енергија и ќе знаете самите животот да си го направите поинтересен. Добро ви се аспектирани долготрјаните работи како и работите поврзани со недвижнини, па затоа би требало да им посветите повеќе внимание. Емотивно сте стабилни и со одлично здравје.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

На вашата среќа денес нема да и се гледа крајот. Некое убаво изненадување или некој потег на партнерот ќе ве израдува. Сите работни обврски ќе ви бидат завршени навремено. Некој колега се обидува да ви помогне да напредувате, искористете го тоа. Во семејството ќе владее хармонија, а малите настанати проблеми брзо ќе бидат решени.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Се обидувате да оставите добар впечаток на опкружувањето. Тоа ви успева и колегите ве поддржуваат. Денес е можно да настапите во јавност и да изложите една идеја која ќе биде добро прифатена. Тоа ќе ви овозможи успех во иднина. Денес ќе имате потреба да ја проверите љубовта на партнерот.

Јарец (22.12 – 20.01)

Еден од колегите може да му се пожали на шефот и да добиете критика. Критиките се она што моментално најмалку го сакате. Ако сте невработени, може да бидете повикани на разговор во кој ќе почувствувате дека на другата страна не и се допаѓате.

Водолија (21.01 – 19.02)

Партнерот знае дека сте оптоварени со работа и се обидува да не ве вознемирува. Поради тоа презема некои акции без ваше знаење. Добро би било да се заинтересирате за што се работи.

Риби (20.02 – 20.03)

Денес очекувајте мала сума на пари која дополнително ќе ви го разубави денот, а навечер, среќата ќе ви ја донесе некоја посебна личност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.