Хороскопските знаци се многу различни кога станува збор за љубовта и односите со партнерот. Па така, Овновите, биковите, Водолиите и Стрелците не се расположени да се враќаат на старо и кога ќе ја завршат врската тогаш дефинитивно е крај.

Близнаците пак, како и Девиците и Јарците и Лавовите можат да размислат за втора шанса, доколку партнерот се потруди.

Оние пак кои дефинитивно даваат втора шанса и прават се за љубов се Раковите, Вагите и Шкорппите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.