Овен
Овните се забавни личности, па ако живеете со нив, никогаш нема да ви биде досадно.

Истовремено, тие ќе ве мотивираат да станете подобри личности – ако, на пример, сакате да почнете со вежбање, тие со задоволство ќе ви прават друштво само за да ве натераат да станете од креветот.

Овните се и личности кои сакаат забава, а не им пречи и да го средуваат домот.

Единствениот проблем е што некогаш се навистина затворени, па нема да ви кажат кој проблем ги мачи кога е очигледно дека не се чувствуваат најдобро.

Бик
Биковите го сакаат комфорот, па бидете сигурни дека вашиот дом ќе биде најудобното катче ако живеете со овој хороскопски знак.

Тие обрнуваат внимание и на најситните детали – од крпите во бањата, па сè до приборот за јадење.

Но, ако живеете со Бик, нема да имате слобода да позајмувате негови лични работи, а уште помалку храна.

Покрај тоа, голема е веројатноста Бикот да го минува поголемиот дел од времето дома, па скоро никогаш ќе немате можност да бидете сами.

Близнаци
Близнаците се секогаш расположени за дружба и разговор, па ако живеете со нив, никогаш нема да се почувствувате осамено.

Тие имаат одлична смисла за хумор, а и со задоволство ќе ви помогнат кога ќе се соочите со проблем, особено ако е финансиски.

Сепак, нивната дружељубивост некогаш може да биде нападна бидејќи не сфаќаат дека некои луѓе имаат потреба и од време за себе.

Рак
Домот е мошне важен за Раковите и ќе направат сè во нивна моќ за да го направат што е можно поудобен.

Овие луѓе се одлични слушатели, па ако живеете со Рак, секогаш ќе имате „рамо за плачење“ и личност која вистински ќе ги разбере вашите проблеми.

Раковите се и многу грижливи, па со задоволство ќе ви помагаат ако се разболите.

Но, Раковите можат да бидат и избувливи за ситниците во домот, па немојте да бидете изненадени ако ви се развикаат за валканите садови или полната корпа со отпадоци.

Лав
Лавовите се пријателски настроени личности кои секогаш се во центарот на вниманието, па ако живеете со нив, подгответе се за многу гости.

Сепак, и тие имаат лоши денови, а во овие мигови целосно се затвораат. Проблемот е што нема да ви кажат што ги мачи и веројатно ќе мислите дека вие сте виновникот.

Истовремено, ќе треба да внимавате да не ги навредите доколку не сакате жестока расправија.

Девица
Ако го делите домот со Девица, бидете сигурни дека никогаш нема да видите неред. Девиците се експерти за организирање, па во вашиот дом сè ќе биде „под конец“.

Девиците се и одговорни личности и ќе можете да се потпрете на нив за што било.

Од друга страна, тие сакаат да им покажете почит, па ако направите нешто дома без да се консултирате со нив, подгответе се за расправија.

Терезија
Ако живеете со Терезија, тешко дека некогаш ќе се соочите со некаков проблем. Терезиите ја ценат хармонијата и кога се соочени со проблем, секојпат бараат мирно решение.

Иако ова се добри особини, можат да бидат проблематични.

Ако, на пример, треба да се донесе важна одлука во врска со домот, Терезиите можат да бидат многу неодлучни, па на крај вие ќе треба да го кажете последниот збор.

Скорпија
Може да биде вистински предизвик да ја стекнете довербата на Скорпијата, но штом ќе се случи тоа, подгответе се за хармоничен живот со неа.

Скорпиите се мистериозни луѓе со необични интереси, па со нив секогаш ќе имате некоја забавна тема на разговор.

Единствениот проблем е што некогаш Скорпиите се премногу љубопитни и не можат да ја надвладеат желбата да ѕирнат во вашите лични работи.

Стрелец
Ако живеете со Стрелец, караниците за тоа кој да ги мие садовите и кој да го фрли ѓубрето ќе бидат речиси секојдневни.

Стрелците не се најпедантната личности, па обично ќе пробуваат да ги избегнуваат домашните обврски.

Но од друга страна, тие се мошне забавни личности и животот со нив никогаш не е здодевен. Истовремено, многу се толерантни и без двоумење ќе ви ги простат и најголемите грешки.

Јарец
Ако живеете со Јарец, тогаш секогаш имате личност на која ќе можете да се потпрете. Тој ќе ви ги даде најдобрите совети што сте ги слушнале и ќе ве мотивира да се придвижите кон вашите цели.

Но, одвреме-навреме ова може да биде тешко за поднесување. Дури и ако денот ви е планиран за одмор, Јарецот тешко дека ќе ви дозволи да го поминете пред телевизор не правејќи ништо.

Водолија
Водолиите се навистина креативни, па ќе наоѓаат генијални решенија за сите проблеми во домот. Многу од нив сакаат и да готват, па често ќе биде пречекани со вкусен ручек.

Тие се и дружељубиви, па во домот редовно ќе има и гости.

Бидејќи се многу принципиелни, некогаш можат да ви замерат ако не си ги исполнувате домашните обврски, но, генерално, животот со нив е многу хармоничен.

Риби
Рибите се добри и сочувствителни личности, а животот со нив може да биде навистина опуштен.

Тие никогаш нема да ви замерат ако оставите некоја валкана чинија или ако не сте расположени за средување. Всушност, за нив чистењето е како терапија, па ништо чудно да ги преземат и вашите домашни обврски.

Кога станува збор за животот со нив, единствено треба однапред да им кажете ако планирате нешто во домот. Тие не сакаат ненајавени гости и потребно им е време да се подготват за нив.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.