Некои места едноставно ни одговараат поради својот карактер и дух.

Ова е местото каде треба да живеете, според вашиот хороскопски знак.

Овен – Ирска

Вие сте огнен знак, најголемиот херој во хороскопот. Храбри сте и не се плашите од авантури и ризици. Ирска е најдоброто место за вас. Со одлични места кои можете да ги посетите, моќна историја и можност да бидете свои.

Бик – Хрватска

Вие сте практични и приземјени и сте еден од најлојалните знаци во хороскопот. Местото каде ќе можете да најдете највеќе да се опуштите и да најдете задоволство. Таа нуди и прекрасна природа, но и историски места во кои ќе уживате. Совршено место за мир за Биковите кои не сакаат врева и промени.

Близнаци – Мароко

Близнаците се еден од најљубопитните знаци во хороскопот, а совршено место за одмор или живеење за нив е традиционалното Мароко. Оваа држава нуди многу културни искуства, но и чувство за авантура и непознато. Од пробување различни чаеви, јавање камили и многу забави во Маракеш, ова е своршена дестинација за Близнаците.

Рак – Италија

Како воден знак, Раковите се интуитивни и сентиментални и приврзани со семејството. Совршена дестинација за нив е Италија, која претставува место каде тие можат да откријат милион различни туристички дестинации, но и да вкусат одлична храна и да бидат љубопитни патувајќи.

Лав – Ибица

Лавовите се големи лидери кои се познати како кралеви на џунглата. Можат да постигнат што и да посакаат, а сакаат и луда забава каде можат да бидат во центарот на вниманието. Овој познат остров нуди забави, но и неверојатни зајдисонца за кралевите и кралиците на хороскопот.

Девица – Грција

Девиците се еден од најгрижливите знаци, кои обрнуваат внимание на различни детали и имаат огромно чувство за хуманост. Грција е совршена дестинација за нив. Таа е богата со историја, одлични острови и места каде можете да уживате во совршеноста на медитеранската кујна.

Вага – Перу

Како воздушен знак, Вагите мразат неправда и насилство. Тие имаат цел да придонесат кон мир во светот, а нивната следна дестинација треба да биде Перу. Ова е држава во која ќе можат да најдат баланс и хармонија, но и духовност.

Шкорпија – Тајланд

Шкорпиите се насочени кон вистината, но и мистериозноста на животот. За нив, совршена дестинација е Тајланд која нуди многу различни ритуали, навики и храна. Тие би уживале во откривањето на тајните на Тајланд, разговорите со локалните жители и боите на овој остров.

Стрелец – Египет

Стрелците се најголемите авантуристи и патници во хороскопот. Секогаш тежнеат кон слобода, но и место каде можат да се изразат. Тие припаѓаат во Египет, место кое нуди мистерија, но и уникатни искуства.

Јарец – Аргентина

Јарците се знак кој претставува одговорност и лојалност. Тие се личности кои се карактеризираат со силно чувство на индивидуалност, но и професионалност, како и желба за мир. Аргентина е одлично место за нив, кое може да им пружи чувство на приземјеност и стабилност.

Водолија – Финска

Ова е знак кој е тивок и често срамежлив, но и ексцентричен и енергичен. Тие секогаш можат да ги видат двете страни од паричката и се рационални личности. Но, уживаат и во својата слобода и индивидуалност, а поради тоа Финска е одлична дестинација за нив. Финска е позната и по студеното време која ќе им помогне да останат енергични и во добра форма.

Риби – Гранада, Шпанија

Како воден знак, тие се пријателски настроени и уживаат во различни култури и религии. Рибите се еден од најемпатичните знаци во хороскопот кој имаат голем капацитет за емоционална рационалност, нешто што е навистина ретко. Гранада е местото што е совршено за нив.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.