Интернетот стана составен дел од животот на многумина, па погледнете што велат ѕвездите – како хороскопот влијае на изборот на страници што ќе ги прочитаме.

Овен

Овен на интернет ќе бара видео со вежби – зошто да плаќа часови во теретана кога може да вежба дома. Овенот е заинтересиран и за страници што објавуваат статии за здрав начин на живот, земјоделско производство на органска храна. Но, тоа е знак што најмалку се задржува на Интернет. Овните преферираат „жив збор“.

Бик

Биковите користат интернет за да откријат каде и кога се одржуваат изложби, концерти, театарски претстави. Исто така, како практични луѓе, тие користат интернет за работа, пред се за нови деловни идеи. Бидејќи сакаат да готват, меѓу омилените страници се наоѓаат оние со нови и интересни рецепти.

Близнаци

Близнаците главно ги читаат новостите на интернет, бараат некои одговори и информации за работа или се подготвуваат за испит. После тоа, тие можат на релаксиран начин да им кажат сè на другите, за да доминираат во општеството. Тие исто така читаат за технологијата, мобилните телефони, но нивниот ден обично поминува во преписка со пријатели.

Рак

Раковите најчесто бараат некои места за украсување на домови. Тие следат страници што се занимаваат со семејство, бременост, исхрана. За нив интернетот е одличен начин да најдат рецепти за јадења што ќе ги подготват за ручек во недела. Психологијата и психотерапијата се исто така интересни теми за нив.

Лав

Лавовите обожаваат страници за економија и маркетинг, но кога одмараат, гледаат накит и играат игри. Спортските страници се исто така нивен избор, секоја содржина што има врска со здрав живот и здрава исхрана. Тие сакаат да патуваат, па теми поврзани со тоа им се интересни, особено страниците што објавуваат фотографии од море, плажи и сонце. Не сакаат црни теми затоа што ги оптеретува.

Девица

Ако некој посети теми за здравје, хигиена, но и домашни миленици, тие се Девици. Совети за полесно домаќинско работење, за организирање на денот, онлајн планери, е она што најмногу ги интересира. Девиците сакаат и да читаат книги на интернет, но омилени им се таканаречените „направи сам“.

Ваг

Вагите на интернет ја истражуваат убавината, уметноста, модата. Слушањето музика и гледањето филмови на интернет е нивната главна забава. Тоа е итна потреба за нив. Музиката и убавината мора постојано да ги опкружуваат. Рецептите за неколку интересни јадења се исто така важни, па затоа и готвачите преку интернет се меѓу нивните омилени страници.

Шкорпија

Не, шкорпиите не се единствените кои посетуваат страници со еротска содржина, но тие се предводник на тоа. Тие исто така истражуваат теми за здравје, психологија, паранормални активности и алтернативна медицина.

Стрелец

Стрелците се заинтересирани за сè. Нема област што не им е интересна. Но, тие сепак преферираат забавни страници, слушање музика, како и содржина поврзана со патувања. Тие сакаат да читаат страници што не се на нивниот мајчин јазик и не пропуштаат содржини поврзани со спортот, но и нови книги.

Јарец

Јарците претежно истражува теми поврзани со нивната професија, со работата што ја работат. Тие сакаат класични работи, практични страници, а содржина направи сам е работа што може да ги подобри нивните животи. Но, тие не сакаат да бидат на интернет долго време, што го користат и за контакт со луѓе кои им се драги и живеат далеку. Деловните е-пошта се нивната најважна ставка.

Водолија

Водолиите најмногу сакаат „живот“ на интернет, затоа што сметаат дека на интернет можат да најдат сè што ги интересира. Им служи да бидат во контакт со луѓето за кои се грижат, но и да ги подобрат своите вештини во различни области.

Риба

Рибите сакаат да истражуваат разни страници. Почнувајќи од толкување на соништата, астрологија, паранормални активности, до уметност и поезија. Рибите се како Стрелец – сите видови работи, за се се заинтересирани. Гледањето серии и филмови преку интернет е нивното омилено пополнување на времето. Тие исто така можат да поминат многу време на форуми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.