Некои луѓе избегнуваат да преземаат ризици, не влегуваат во конфликт, не знаат да се заземат за себе и многу се плашливи. Исто така, многу се лоши кога станува збор за носење одлуки под каков било притисок.

Ова се најголемите плашливци според хороскопскиот знак.

Близнаци

Во знакот на Близнаци се раѓаат многу недоверливи личности за кои не би сакале да ви бидат надредени бидејќи не знаат да се носат ниту со самите себе. Кога е потребно да се донесе важна одлука Близнаците без грижа на совест тоа ќе го препуштат на некој друг за тие во никој случај не бидат одговорни за евентуални последици.

Вага

Кога станува збор за Вагите, тие не сакаат баш многу да се соочат со реалноста и можните критики. Мразат конфликти и каков било облик на конфликт па попрво би пателе отколку да соберат доволно храброст за да кажат што навистина мислат.

Риби

Рибите на сите им простуваат сè бидејќи се плашат да имаат непријатели. Токму поради тоа многумина ги искористуваат, но Рибите од страв не проговоруваат за неправдите што им ги нанесуваат и не се заземаат за себе. Исто како Близнаците, Рибите секогаш носењето одлуки ќе им го препуштаат на другите бидејќи тешко закрепнуваат од критики и неуспех.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.