Сигурно барем еднаш во животот на улица или на некое друго место сте пронашле пари за кои не сте знаеле чии се и не сте имале на кому да ги вратите. Е токму овие три хороскопски знаци до крајот на оваа недела имаат неверојатно големи шанси да пронајдат значителна сума пари.

Бик
Бикот до крајот на неделата ќе биде преоптоварен со обврски, па ќе мора да посети неколку локации со цел да среди одредена документација. Токму на овие локации ќе го дочека повеќе од солидна сума на пари која ќе ја пронајде. Бикот паметно ќе ги искористи овие средства.

Стрелец
Стрелците до крајот на неделата исто така ќе бидат во движење, тие ќе пронајдат сума на пари која буквално ќе биде ничија. Но, можеби таа нема да биде доволна за да ги покрие сите нивни долгови.

Риби
Рибите ќе пронајдат пари на пат на работа, оставајќи ги децата во градинка, училиште, додека пазарат или пак во театар. Ова се нивните среќни места, запомнете сумата нема да биде воопшто мала.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.