Или се премногу слични, или се премногу различни. Во секој случај, овие хороскопски знаци никако не успеваат да бидат пријатели.

Вага и Шкорпија
Шкорпиите се мистериозни и го имаат „она нешто“ со кое ги привлекуваат луѓето. Вагите се шармантни и љубезни, и лесно е да се сфати зошто секој знак би сакал да биде пријател со нив. Меѓутоа, кога посесивните склоности на Шкорпијата ќе се вкрстат со добронамерните Ваги, многу често се случива Вагите да бидат искористени, пишува Јор танго.

Шкорипиите нема да уживаат во отвореноста на Вагата. Веројатно, Вагата ќе донесе трет пријате, а Шкорпијата тогаш се чувствува како одвишна. Најлошо од сѐ е тоа што Вагата нема ни да сфатат дека тоа им пречи на Шкорипиите.

Овенот и Ракот
И Овенот и Ракот се многу блиски пријатели, ама до проблем доаѓа кога, поради „краткиот фитиљ“. Овенот,сепак, ќе каже нешто погрешно и ќе ги повреди чувствата на нежните Ракови. Овните се импулсивним додека Ракот е промислен. Со оглед на тоа што Ракот често не е толку спонта колку што би сакал неговиот пријате Овен, ама со оглед на желбата на двата знака да држат контрола, ова пријателство е осудено на пропаст.

Бик и Јарец
Што се случува кога два крајно тврдоглави знаци се пријатели? На крајот доаѓа до точка кога што нивната преголема сличност е она што ги спречува да направат подлабока поврзаност.

Ниту еден од овие знаци не е подготвен на компромис, а така проблемите не се решаваат. Пријателствoто на Бикот и Јарецот ветува многу на почетокот, ама на крајот едноставно бледее.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.