Водолија

Во последно време бевте премногу имплусивни и брзавте, а ѕвездите одлучија дека е време да го смирите својот жар. Веројатно судбината ќе ве донесе до личноста за време на жестоки расправии, конфликти или дури опасни ситуации. Судбината, некои претставници на овој знак ќе ги доведе до сродната душа по лизгава падина – можно е на првиот мраз да се „удрите со главите“.

Терезија

Би требало да ги преиспитате своите ставови и да престанете да живеете само за себе, своите интереси и дела, бидејќи наскоро ќе имате можност да ја запознаете својата сродна душа. За да не ја пропуштите љубовта, би требало да го промените својот вообичаен начин на живот: преиспитајте го својот пат од работа до дома, регистријате се на сајт за запознавање, не одбивајте ги повиците за забави, посетувајте курсеви од областите кои ве итнересираат. А, потоа почекајте – вашата личност веќе активно ве бара и чекајте да бидете пронајдени.

Бик
Почетокот на декември на Биковите ќе им подари незаборавна средба, која брзо ќе доведе до романтична врска. Веројатно ова ќе биде личност која долго ја познавате, а срцето ќе даде сигнал дека е време кога е потребно да делувате. Оваа личност веднаш ќе ја почувствувате и препознаете – порано секогаш нешто ве разделувало – оддалеченоста, проблемите на работа, постојаното враќање на поранешниот, но дојде моментот да заборавите на работите од минатото, на стравовите, сомнежите и да им верувате на чувствата.

Стрелец

Состанокот со идната сродна душа ќе се одржи на неочекувано место и точно во моментот кога постои желба едноставно да се одморите, опуштите и да не склопувате нови познанства. Но, судбината има свои планови за вас – може да се појави на приватни забави, венчавки или корпоративна организација со која немате никаква врска. Таму ќе се случи средбата со личноста која ќе ве изненади.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.